Králíkářská genetika
Ing. Jaroslav Fingerland
Vydalo nakladatelství Chovatel s.r.o (110 stran), cca. 120,- Kč v závislosti na tom, zda jste předplatitelem časopisu Chovatel-rádce

Kniha je určená pro pokročilé chovatele čistokrevných králíků, kteří se rozhodli, že lépe porozumí zákonitostem zbarvení, svých zvířat.
Kniha je rozdělená na část všeobecnou, část speciální a část praktickou. Ve všeobecné části jsou vysvětleny Mendelovy zákony, část speciální se zabývá kvalitou srsti, kresbou... V poslední části jsou odpovědi na dotazy.
Všeobecná část je vysvětlena velmi dobře. I v části speciální se dá pochopit o co vlastně jde, ale některé dotazy mi nepřijdou příliš podstatné. Ovšem připomínám, že to je můj názor.
Je to velmi pěkná kniha. Ing. Jaroslav Fingerland byl od spoluautorem, autorem nebo lektorem všech u nás vydaných vzorníků, vyjma toho posledního a jeho jméno znamená v králíkářství totéž co na začátku minulého století jméno J. V. Kálala. Přestože se jedná o odbornou literaturu, je napsána způsobem, který usnadňuje orientaci ve všech těch alelách dek, fu, sa...