Encyklopedie králíků a hlodavců
Ester Verhoef-Verhallenová
Vydalo nakladatelství Rebo Productions, roku 1999. (320 stran), cca 350,- Kč. Přeložila PhDr. Petra Martínková

Krásná knížka holandské autorky popisující chov myší, potkanů a krys, pískomilů, křečků, veverek, osmáků degu, činčil, morčat a králíků způsobem, nad kterým nám nezbývá nic jiného než blednout závistí.
Část, která se věnuje králíků je doplněná perfektními obrázky dokonalých zvířat. Číst tuhle knížku pro mně byla skutečně radost. Jediné, co mně trochu vadilo, bylo řazení zvířat, které se odlišuje od českého. Publikace je velmi dobře přeložena do češtiny a jsou přidána i některá česká plemena.
Překvapilo mne, že u všech králíků je popsán jejich temperament. Králíci jsou vyfoceni nejen ve výstavním postoji, ale i v přirozeném prostředí, u mnoha je detail hlavy a mláďata.
Podle mého názoru je to jedna z nejlepších publikacích o králících, kterou by si měl pořídit každý, kdo přemýšlí, zda si pořídit králíky nebo podobné potvory. Nehledě na skvělou pasáž o hlodavcích, kde snad kromě morčat nejen, že máme co dohánět, ale ještě jsme ani nezačali. Navíc knížka není vhodná jen pro začátečníky. I zkušený chovatel zde najde spoustu nových informací, například o evropských plemenech, jejich historii a vzniku. S touto knihou jako darem určitě uspějete u každého, kdo má rád králíky (a nemá již doma tři od známých s podobným nápadem).